0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Зелен чај

Зински зелен чај за слабеење, Xinang Mao Jian, ранопросечен

Шифра на предметот: BN8022

Потекло: Ксинјанг Хенан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: Зелен чај
Тип: чај Билуочун
Возраст: 1 - 2 години
Стил: Лабав чај
Тип на обработка: Печено
Пакување: Торба, Пакување за подароци
Специјалност: Здравствен чај, Органски чај, Чај за слабеење
Сертификат: ISO, QS
Одделение: Премиум
Рок на траење: 18 месеци
Тежина (kg): 2
Место на потекло: Хенан, Кина (копно)
Име на бренд: Benuo
Број на модел: BN8022
Име: Здрав зелен чај за слабеење Ксинјанг Мао Џиан во рана пролет
боја: темно оливин сушен чај, лесна супа од чај од оливин
Пакување: 250 грама по запечатена алуминиумска / крафт вреќа или по потреба
Потекло: Хенан, Кина
Ефикасност: против стареење, слабеење, убавина, освежување
Спецификација: Чај од пролетна висока планина Маоџан
Услуга: OEM / ODM се прифаќаат
Сад за подготовка: чајник, чаша или кригла, шише со вода


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 килограми/килограми годишно
производ вовед

Име на предметот:

Премиум зелен чај Ксинјанг Маоџиан набран пред денот на чистењето гробници

Код на предметот:

BN8022

Потекло

Ксинјанг Хенан, Кина

Време на берба (сезона)

Рана пролет пред денот на чистењето на гробот

Боја:

Темен сушен чај од оливин, лесна супа од чај од оливин

Изглед

Висококвалитетни изобилни нежни листови, јасно видливи една пупка и две листови, компактен тенок дел од чај

Складирање

Спречете сонце, -5 степени целзиусови, воздушно затегнато

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат


 производ Функција

Здраво 100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви
Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги


Главни карактеристики:
 
Ова е класичен кинески зелен чај од Ксинјанг, висока планинска надморска височина над 1500 метри
 
изглед:  Висококвалитетни изобилни нежни листови, јасно видливи една пупка и две листови, компактен тенок дел од чај

Боја:  темен оливин сушен чај со богат пик, лесен оливин и мазна чајна супа

Вкус: Меките пупки даваат богат и благ мирис на цвет, со полно тело и многу сладок вкус. Мирисот издржува долго време, дури и се подготвува за 5 инфузии.

Пиво време: 5 инфузии или повеќе со стаклен чајник. Концентрацијата на супа од чај е пропорционална со количината на чај, ве молиме варете го чајот според личен вкус.

 За да се одржи свежината и светлата боја, се предлага специјално да се чува во фрижидер на -5 степени.


 Апликација: Овој чај најчесто се набавува за висококласни ресторани и чајџилници итн. Добар канцелариски чај.  

 

 


Пакување и испорака

Детали за пакување: 250гр по запечатена алуминиумска / крафт кеса или по клиенти
Пристаниште: Шенжен
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ