0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Трајна чаша чај Пирекс чај ​​со инфузер од нерѓосувачки челик 304

Шифра на предмет: ZRC7113

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака

Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло, стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7113
Име на производ: Трајна чаша чај Пирекс чај ​​со инфузер од нерѓосувачки челик 304
Дијаметар на устата: 8.5 см
Дијаметар на дното: 9 см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 800 ml
Висина: 15.5 см
Безбедно: Безбедно за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет


Опис на производот

име:

Трајна чаша чај Пирекс чај ​​со инфузер од нерѓосувачки челик 304

Точка НЕ:

ZRC7113

Тема:

1. Корисен, лесен за чистење. Цедилката цврсто се вклопува во тенџерето и нема да се помести или тресе додека го истурате чајот. Исто така, лесно се одвојува и е направено за лесно плакнење и чистење. 

2. Дизајнот на тесен „стомна“ заштедува вреден простор за кујна и ормар во помали апартмани. 

3. Чајникот е широко користен во хотелот, чајџилницата, ресторанот и други места, суштински придружник во секојдневниот живот.

4. Прекрасното вриење и расцутот на уметничкиот чај може да се прикаже преку про theирниот стаклен чајник

5. Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет

 

спецификација:

Тенџере и инфузер & капак Материјал: боросиликатно стакло; 304 нерѓосувачки челик
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Опции за капацитет: 800ml / 27 мл 

Големина: горниот дијаметар 8.5cm, висината 15.5cm, долниот дијаметар 9cm

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: Поддржани се 1pc / box, 48pcs / ctn, OEM пакети.

функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, стандард за Европа.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат


 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Тип на пакет: 27oz 800мл Боросиликатен стакло чајник Чајник Најпродаван Амазон 1pc/кутија, 48pcs/ctn. Или по желба на клиентите
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100> 100
                      Est. Време (денови) 10 За да се преговара

Контактирајте нѐ