0086-73184420790

EN
сите категории

ТИ СИ ТУКА : Почетна >Чај >Овошен чај

Сушена мандарина Органска парче кора од портокал Ченпи за антивирусно и подобрување на варењето на храната

Шифра на предметот: BN9027

Потекло:Гуангжу, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

производ вовед

Име на предметот:

Најпопуларна избрана сушена кора од мандарина за антивирусно и подобрување на варењето

Код на предметот:

 BN9027

Потекло:

Ксинхуи, Гуангдонг, Кина

Ефикасност:

анти-вирусни и анти-бактериски, помагаат при варење и влажна кашлица поради прекумерна флегма во белите дробови

Предложена доза

4 ~ 6 грама по пијалак

Начин на чување:

воздушно-суво, суво, ладно место

Брод со пијалак

Чајник, чаша за чај, чаша или шише со вода

Пакување: 

250g / запечатена алуминиумска / крафт кеса; или прилагодено по потреба

MOQ:

2 кг за заеднички пакет или MOQ зависи од прилагодениот пакет

Пример:

 Бесплатни примероци , експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

 30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

производ Функција

Здраво

100% природни билки без зависност

Предност

Искусна формула од стар доктор по традиционална кинеска медицина, Во согласност со САД, Европски стандард.

MOQ

Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ, 5кг

OEM / ODM

Прифатени барања, формула и пакети се прифаќаат;

Исушена кора од мандарина е кора исушена на сонце од цитрус од мандарина. Нашата кора од мандарина беше од најдобрата и најценета област за производство на сушена мандарина, наречена Ксинхуи, бидејќи тие се повеќе миризливи од лушпите од други региони.

Сушената кора од мандарина се негува за нивниот изразен горчлив и миризлив вкус. Сушената кора од мандарина често се користи во кинески супи, чорби, десерти, маринади, чаеви, па дури и закуски. Исушената кора од мандарина се користи и во традиционалната кинеска медицина стотици години. Познато е дека оваа кора од овошје има својство на затоплување, со антивирусни и антибактериски способности, помага при варење и влажна кашлица поради прекумерна флегма во белите дробови, исто така се користи за стимулирање на циркулацијата на крвта.