0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Different Capacity Teapots Heat Resistant Glass Tea pot With Strainer

Код на ставка: ZRC7089-91

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло, стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еколошки, порибено, еколошки, порибено
Место на потекло: Кина
Име на марка: ZENRC
Model Number: ZRC7089-91
Product Name: Different Capacity Teapots Heat Resistant Glass Tea pot With Strainer
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Крајниот дијаметар: 10см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 500 ml
Висина: 13 см
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет


Опис на производот

име:

Different Capacity Teapots Heat Resistant Glass Tea pot With Strainer

Точка НЕ:

ZRC7089-91

Тема:

1.High borosilicate heat-resistant glass infuser, safely withstand rapid temperature change on the stovetop, microware oven

2.With 21 fine gaps to filter the tea quickly

3.Super clear glass with elegant design: eagle spout, heat insulated round lid, comfortable grip, enjoy your aesthetic tea time

 

спецификација:

Pot & Strainer & Lid Material: borosilicate glass/Lid Cable: available
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Capacity options: 500ml / 750ml /950ml

Size: 500ml  /  17.1 oz : height 13cm bottome diameter 10cm

Size: 750ml  /   25.6 oz : height 15cm bottome diameter 11cm

Size: 950ml  /   32.5 oz : height 15cm bottome diameter 12cm

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: Поддржани се 1pc / box, 48pcs / ctn, OEM пакети.

функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, Европски стандард.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат

 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Package Type:Extra Thickness Durable Glass Teapot in Different Capacity for Loose Leaf Tea 1pc/box, 48pcs/ctn.
Време на олово: Кол (парче) 1 - 100> 100
                     Est. Време (денови) 10 За да се преговара

Контактирајте нѐ