0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Delicate Bone China Ceramic Airtight Tea Caddy

Шифра на предмет: ZRC7829

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака

Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: Керамика, Керамика, коскена Кина
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Карактеристика: Еколошки, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7829
Product Name:Delicate Bone China Ceramic Airtight Tea Caddy
Керамички тип: Коска Кина
Usage:Storage utensil
Skills:Eco-Friendly, Stocked,pb-free
Color:Green, Pink, Yellow, Milky, Blue
Service:OEM ODM dropshipping


Опис на производот
 

име:

Delicate Bone China Ceramic Airtight Tea Caddy

Точка НЕ:

ZRC7829

Тема:

1. Кади круговите се иридентни како бисер. Капакот е удобен, совршен за чување на прав мача, чај од лабави листови, апчиња, капсули помеѓу употреба, нема да 'рѓа.

2. Доволно прилично за церемонија за чај или да се користи како украс.

3. Еколошки, без пб

спецификација:

Material: bone china

skills: semi-handmade, with crystalline glaze

Size: diameter 6.5cm      height 6.5cm

Capacity: 100ml, suitable for approx. 45~50g powder, 20g loose leaf tea, 45pcs capsules

package: 1pc/box,  120pcs/ctn  Or per clients' required

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

 

Процесот на церемонијата на Matcha:

   

1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода 

2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот. За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.

3. Истурете во околу 80мл топла вода (72 °C / 162°F)

4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под мача и топла вода, додека не се појават грутки и не се развие фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

Пакување и плаќање

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 15X12X10 cm
Единечна бруто тежина: 0.36 кг
Package Type:Delicate Bone China Ceramic Airtight Tea Caddy1pc/box, 120pcs/ctn Or per clients' required.
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100 101 - 400> 400
                    Est. Време (денови) 7 15 За преговарање

Контактирајте нѐ