0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Delicate And Exquisite Borosilicate Glass teapot With Strainer

Шифра на предмет: ZRC7081

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло, стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7081
Product Name:Delicate And Exquisite Borosilicate Glass teapot With Strainer
Дијаметар на устата: 7 см
Крајниот дијаметар: 5.5см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 150 ml
Висина: 13 см
Вештини: разнесени со рака


Опис на производот

име:

Delicate And Exquisite Borosilicate Glass teapot With Strainer

Точка НЕ:

ZRC7062

Тема:

1.3 пати задебелено стакло го прави тенџерето потрајно, замрзнувачко отпорно и отпорно на топлина.

2. It won't crack after being frozen for 24hours when pouring boiled water.

3. Може да се загрева директно на отворен оган и електрична керамичка печка.

спецификација:

Тенџере и цедилка Материјал: боросиликатно стакло
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Опции за капацитет: 225ml / 7.7 мл

Size: pot: height 11cm, diameter 6cm/ cup: height 4.5cm, diameter 4cm

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: 1pc/box, 100pcs/ctn,   or per customers required

функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, Европски стандард.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат

 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Package Type: Super Cute Mini Hand Grasping Glass Teapot for Blooming Tea.1pc/box, 100pcs/ctn, or per customers required
Време на олово: Кол (парче) 1 - 100> 100
                     Est. Време (денови) 10 За да се преговара

Контактирајте нѐ