0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Симпатична шолја 200 мл, двослојни стаклени шолји за млечно еспресо за подарок за свадба

Шифра на предмет: ZRC7603

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард:

MOQ:


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: Стакло, високо боросиликатно стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7603
Име на производ: 2018 Популарна шолја за млечно еспресо со двослојна чаша од 7 oz 200 ml
Отпорен на температура: -20 ~ 150
Капацитет (ml): 200 ml
Капацитет (мл): 6.8 мл
Висина: 7.5cm
Горен дијаметар: 9 см


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име: Чаша со двојни ledидови со рачка

Точка бр .: ZRC7603

Тема:

Паметна и чиста желба за чаеви, кафе, безалкохолни пијалоци, итн
Дизајнот со двојни ledидови ја прави криглата специјално за топлинска изолација
Исклучителна изработка: целосно рачно издувана, мазна рамка, екстра дебела и удобна рачка
Еколошки, без пб

материјал: боросиликатно стакло

Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150

Капацитет:
200ml / 6.8 мл

големина:
дијаметар на устата 9см висина 7.5см

Пакување: 1pc/кутија, 120box/ctn; или по барањата на клиентите.

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


Пакување и плаќање


Пакување и испорака

Детали за пакување: 2018 година Популарно 7oz 200ml двослојно стакло за млечно еспресо шолја за подарок сет 1pc/ кутија; 120кутија/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ