0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Cute Mini Blooming Tea Pot For One Borosilicate Glass Kettle for Loose Leaf Tea

Шифра на предмет: ZRC7082

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7082
Product Name:Cute Mini Blooming Tea Pot For One Glass Kettle for Loose Leaf Tea
Дијаметар на устата: 6.5 см
Висина: 10.2cm
Дијаметар на дното: 5.2 см
Материјал за цедилка: боросиликатно стакло
Капацитет (oz): 8.54 oz
Капацитет (ml): 250 ml
Безбедно: Безбедно за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно
производ вовед


име: Cute Mini Blooming Tea Pot with Warmer

Точка бр .:
ZRC7082

Тема:
Top seller with elegant design
The ideal mate for Cha Dao/ Kungfu Tea
Withdtsand strict heat resistnace test: -20~150℃
Giftsets available

Материјал за тенџере: боросиликатно стакло

Strainer Material: стакло

Капацитет: 250ml  / 8.54 oz

големина: дијаметар на устата 6.5cm, висина 10.2cm, дијаметар на дното 5.2cm

Пакување: 1 pc/ box, 100pcs/ctn   ;  OEM packages are supported

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака: 
Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 

Пакување и испорака

Packaging Details: Cute Mini Blooming Tea Pot For One Borosilicate Glass Kettle for Loose Leaf Tea 1 pc/ box, 100pcs/ctn ;
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу


Контактирајте нѐ