0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Шише со вода за пиење со кристално за цветно стомна за чај

Шифра на предмет: ZRC7664

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалаци: Шишиња со вода
Применливи луѓе: Возрасни
Перформанси на топлинска изолација: Нема
Активност на отворено: Патување со самовозење
Вода што врие: Применливо
Антикорозивна обвивка: Не е опремена
Метод на проток на вода: Директно пиење
Додатоци: СО капакот
Стил: Класичен
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, без Pb
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7664
Име на производ: Шише со вода за пиење со кристално за цветно стомна за чај
Висина: 23.5cm
Дијаметар на дното: 8 см
Горен дијаметар: 10.5 см
Материјал за тенџере: боросиликатно стакло
Капацитет (oz): 61.49 oz
Капацитет (ml): 1800 ml, 1300 ml
Употреба: Ледена вода, чај, сок, млеко, итн.
производ вовед


име:
Шише со вода / сок отпорен на топлина

Точка бр .:ZRC7664

Тема:

100% безбедно и здраво шише
Единствен дизајн на капакот: може целосно да се вметне во чајникот, а пружината го спречува лизгањето на капакот, а врежаната мрежа од нерѓосувачки челик ги запира чаевите при истурање вода
Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет

Материјал за тенџере: боросиликатно стакло

Филтер и материјал за капакот: од нерѓосувачки челик

Големина и капацитет:
1800мл: дијаметар на устата 8см, дијаметар на дното 10.5см, висина 23.5см
1300мл: дијаметар на устата 8см, дијаметар на дното 10см, висина 22см

Пакување: Поддржани се 1pc/box, 24pcs/ctn, OEM пакети.  

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прифатен дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 28X20X20 cm
Единечна бруто тежина: 0.9 кг
Тип на пакет: Шише со сок од голема големина, стаклено стомна без олово со капак од бамбус за Amazon
                       10 парче/ кутија
Времетраење: 10


Контактирајте нѐ