0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Креативна слатка стаклена чаша со капак за фламинго подарок за прослава

Шифра на предмет: ZRC7674

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7674
Име на производ: Креативна стаклена чаша од 500 мл Фламинго со сечење - во капак од бамбус
Материјал за кригла: високо боросиликатно стакло
Материјал за капакот: бамбус со силикон
Отпорен на температура: -20 ~ 150
Горен дијаметар: 8.5 см
Висина: 10cm
Капацитет (ml): 250 ml
Капацитет (мл): 15.37oz
Услуга: Примерок, OEM, ODMпроизвод вовед


име:  Чаша со Walидови со јајца со бамбус капак

Точка бр .:ZRC7674

Тема: Дизајнот со двојни ledидови ја прави криглата специјално за топлинска изолација, а исто така може јасно да ја прикаже убавината на суспензијата од супа од чај

Материјал за кригла: висока боросиликатна чаша

Материјал на капакот: бамбус со силикон

Отпорен на температура: -20 150

Капацитет и големина:

250ml / 8.54oz: дијаметар на устата 8cm висина 12cm


Пакување: 1pc/кутија, 64pcs/ctn; 80 парчиња/ctn; 100 парчиња/цтн

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и плаќањеПакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 15X14X14 cm
Единечна бруто тежина: 0.6 кг
Тип на пакување: Креативна слатка стаклена чашка од фламинго со капак за подарок за прослава
                        1pc / кутија
Пример за слика: пакет-слика
Времетраење: 10


Контактирајте нѐ