0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Чај од чај со чиста отпорност на топлина Чајници со инфузер со цедалка

Шифра на предмет: ZRC7083

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло, стакло
Сертификат: CE / EU, CIQ, FDA, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7083
Име на производ: Чајни чаши за чај со инфузија со чиста отпорност на топлина со цедалка
Дијаметар на устата: 7.5 см
Дијаметар на дното: 9.5 см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 600 ml
Висина: 12cm
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет


Опис на производот

име:

Чај од чај со чиста отпорност на топлина Чајници со инфузер со цедалка

Точка НЕ:

ZRC7083

Тема:

1. Безбедно издржете на брзата промена на температурата на шпоретот, микробрановата печка 

2. Тоа носи совршено лично уживање по напорното работно време, без разлика во канцеларија или дома

 

спецификација:

Материјал за тенџере: боросиликатно стакло
Материјал за филтрирање и капацинерѓосувачки челик, боросиликатно стакло
Опции за капацитет: 600ml/ 20.5 oz

Големина: горниот дијаметар 7.5см, висина 12см, дијаметар на дното 9.5см

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: 1pc/кутија, 48pcs/ctn. Или по желба на клиентите

 функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, Европски стандард.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат

 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Тип на пакет: Стилски чајници Боросиликатни стаклени отпорни на топлина за продажба за е-трговија. 1 парче/кутија, 48 парчиња/цтн. Или по желба на клиентите

Време на олово: Кол (парче) 1 - 100> 100
                     Est. Време (денови) 10 За да се преговара

Контактирајте нѐ