0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Classic Hooked Bamboo Matcha Tea Measuring Scoop

Код на ставка: ZRC7801-2

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Material:natural bamboo, bamboo
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Feature:Eco-Friendly, Stocked, brand new, reusable
Место на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7801-2
Product Name:Classic Bamboo Matcha Scoop
Должина: 18.5cm
Макс. Ширина: 0.95см
Вештини: чисто рачно изработени

Набавка Способност
Способност за снабдување: 20000 парче/парчиња неделно
производ вовед
 
име: Classic Matcha Scoop

Точка бр .: ZRC7801

Тема: This matcha scoop is ideal for Japanese tea ceremony, it's crafted specifically to measure the correct amount of the tea powder, 1 scoop = 1g.

материјал: bamboo ( Brand New, Reusable, Eco-friendly, Pb-free )

kills: completely handicrafted

големина: length 18.5cm max width 0.95cm

Пакување и плаќање

Контактирајте нѐ