0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Божиќен промотивен Giftbox Matcha чај со црн мат сад, Chasen, лажица и држач за прилагодено печатење лого

Шифра на предмет: ZRC7862

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака

Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: природен бамбус, керамика
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еколошки, порибено
Место на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7862
Име на производ: Божиќен промотивен комплет чај со подароци
Грнчарски сад: Дијаметар 11см, висина 7см
Бамбус размахване: 100 пондата, висина 10.5см * 6см
Бамбус топка: Должина 18см, ширина 0.9см
Држач за керамика: Висина 8см, дијаметар 6.5см
Вештини: Чисто рачно изработени
Употреба: Церемонија за чај, подарокпроизвод вовед

име:  Сет за јапонски чај Матча

Точка бр .: ZRC7862
 
Функција и спецификација: Овој чајник е идеален прибор за подготовка на мачата на традиционален начин дома, или како што се користи во јапонски церемонии за чај или комплети за подароци.

Бамбус размахване, користено за мешање на мачата:

100 висина на длабочина 10.5см х 6см  

Чаша Матча, користена како чаша:
дијаметар 10.5 см висина 7 см

Лажица Матча, која се користи за мерење на точната количина на чај во прав, 1 Чашаку од Матча = 1.0 ~ 1.5г:
должина 18см ширина 0.9см

Whisk Holder, што се користи за повторно обликување на жицата и продолжување на нејзиниот животен век:
дијаметар 6.5 см висина 8 см
 
Чај лажица, користена како чајна лажица:
Должина 15.7 см, дијаметар 3 см
 
Како да направите чаша вкусна мача?
1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода
2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот.
За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.
3. Истурете околу 80 мл топла вода (72 ° C / 162 ° F)
4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под матча и топла вода, додека нема грутки и не се формира фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)
 
Забелешка: Сите предмети можат слободно да се соберат, добредојдовте нарачки за OEM, ODM.

 Пакување и плаќање

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 26X26X20 cm
Единечна бруто тежина: 0.9 кг
Тип на пакет: Нов Дизајниран Шармантен комплет чај Matcha Црна мат сад и држач за размахване
                       4/комплет компјутер по кутија
Времетраење: количина (сет) 1 - 20> 20
                             Est. Време (денови) 7 За преговарање

Контактирајте нѐ