0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Црн чај

Chinese New Spring Yunnan Dianhong Black Tea

Шифра на предметот: BN8033

Origin:Yunnan, China

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: црн чај
Тип: црн чај Кемун
Стил: Лабав чај
Возраст: 1 - 2 години
Тип на обработка: Ферментиран
Специјалност: здравствен чај, чај за слабеење
Пакување: Торба, шише, кутија, рефус, конзерва (конзервирана), пакување подароци, тегла Мејсон
Сертификација: ISO, QS
Одделение: Премиум
Рок на траење: 2 години
Тежина (кг): 2
Place of Origin:Yunnan, China (Mainland)
Име на бренд: БЕНУО
Број на модел: BN8033
Product name:Chinese New Spring Yunnan Dianhong Black Tea
color:Bright dark brown with light golden, golden-brown tea soup
Пакет: 250 грама на запечатена алуминиумска / крафт торба или по потреба
Origin:Yunnan
Harvest season:Spring-Early Summer
Specifications:Big leaves, Classic Chinese Black tea
Услуга: OEM, ODM услуги се достапни
пијалак: чајник, чаша чаша или кригла, шише со вода


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 килограми / килограми годишно

производ вовед

Име на предметот:

Premium Yunnan Dianhong Black Tea

Код на предметот:

BN8033

Потекло

Јунан, Кина

Време на берба (сезона)

Spring -early Summer

Боја:

Светло темно кафеава со светло златен пик, златно-кафеава супа од чај

Изглед

big loose leaves, in curl, tight and tender shape, without shred

Складирање

Суво место, спречете од сонце, стационарна температура, воздушно затегнато

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат


производ Функција

Здраво 100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви
Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги


изглед: The leaves are harvested from big leaf trees, black and glossy, with slim and short strip.

Прекрасно привлечната супа од чај содржи изобилство подмножества, кои даваат автентичен силен мирис на црн чај.
Силно се препорачува да се подготви црн чај со покриена чаша.

Пиво време: 8 инфузии или повеќе со стаклен чајник. Концентрацијата на супа од чај е пропорционална на количината на чај, варете го чајот според личен вкус.

За да се задржи свежината и светлата боја, се предлага да се чува специјално на суво место, да се спречи сонце, стационарна температура, тесно амбалажа.

Апликација: This tea is mostly supplied for restaurants and tea houses, etc.  Affordable price is suitable for pubic consumption.

 


Пакување и испорака

Детали за пакување: Потребни се 250 гр на запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи
Пристаниште: Шенжен
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ