0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

China Wholesale 300ml Glass Square Mugs With Handles

Шифра на предмет: ZRC7153

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло, стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еколошки, порибено, еколошки, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7153
Product Name: China Wholesale 300ml Glass Square Mugs With Handles
Горен дијаметар: 8.5 см
Крајниот дијаметар: 8см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 300 ml
Висина: 10.5cm
употреба: Ледена вода, чај, сок, млеко, итн.


Опис на производот

име:

China Wholesale 300ml Glass Square Mugs With Handles

Точка НЕ:

ZRC7153

Тема:

1.Various handle colors available: clear, sapphire blue, agate yellow

2. Лесното и издржливо стакло може да издржи екстремно високи температури и ниски температури. Дозволете да пиете чај на која било температура по ваша желба

3. Тоа е идеален прибор за споделување чај Конгфу

спецификација:

Pot & Infuser & Lid Material :borosilicate glass;stainless steel,optional filter
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Capacity options: 300ml, with 120ml cup

Size: bottom diameter 8cm, height 10.5cm, mouth diameter 8.5cm

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: Поддржани се 1pc/box, 80pcs/ctn, OEM пакети.

 функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, стандард за Европа.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Package Type:300ml Glass Water Tea Pitcher with Stainless Steel Filter Fair Mug 11pc/box; 80pcs/ctn
Lead Time :      Quantity(Piece)     1 - 100     >100
                        Est. Време (денови) 10 За да се преговара

Контактирајте нѐ