0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Евтин мини 200ml Ресторан Ултра чист чајник за лабав чај

Шифра на предмет: ZRC7074

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалаци: Сетови за кафе и чај
Материјал: Стакло
Сертификат: CE / EU, CIQ, FDA, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7074
Име на производ: Евтин мини 200ml Ресторан Ултра чист чајник за течен чај
Големина на устата: D.6cm
Висина: 12 см
Долна големина: Д6см
Максимална ширина: 14 см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (мл): 6.83 мл
Капацитет (ml): 200 ml
Материјал за рачка: Боросиликатно стакло
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парче/парчиња неделно на големо ефтин ресторан од 200 мл транспарентен чај за продажба

производ вовед


име:  Мини чај од лабава лисја

Точка бр .: ZRC7074

Тема:
Топ продавач со уметнички дизајн
Совршен избор за приватни моменти
Супериорни подароци

Сад и материјал за цедилка: боросиликатно стакло

Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150

Капацитет и големина:  Ве молиме, наведете две означени фотографии подолу. Добредојдовте на вашето барање!

Пакување: 1pc/кутија, 120pcs/ctn; Пакетите OEM се поддржани

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Детали за пакување: Евтин мини 200ml Ресторан Ултра чист чајник за лабав чај 1 парче/кутија, 120 парчиња/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 10 дена


Контактирајте нѐ