0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Керамички јапонски сад Матча Свечен сад различни бои

Шифра на предмет: ZRC7855

Потекло: Фуџијан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

производ вовед

Точка Н.аме:

Церемонијален сад за керамика Чај

Код на предметот:

 ZRC7855

материјал: 

 керамика, со глазура за трансмутација

Вештини:

целосно рачно изработени

Капацитет: 

450ml / 15.4oz

големина: 

горниот дијаметар 11.3cm, висина 6.9cm

користење 

чај мача, супа, салата, сок, чинија со ориз

Пакување: 

1pc / кутија

Главна карактеристика: 

* Овој елегантен сад за мача е целосно рачно изработен, секој од нив е уникатен.

* Садот може да се спакува сам, или слободно да се состави како подарок.

Пакување:

 1 ЕЕЗ/кутија, 60 ЕЕЗ/цтн

Пример:

  Бесплатни примероци , експресен надоместок на сметка на клиентите

 Начин на плаќање:  

 30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака: 

 Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Контактирајте нѐ