0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

370cc 13oz Top Quality Glass Tea Cup with Lid for Hign End Gift Office Mug Cup

Шифра на предмет: ZRC7622

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7622
Product Name:370cc 13oz Top Quality Glass Tea Cup with Lid
Mug Material:high borosilicate glass
Lid:Stainless steel
Отпорен на температура: -20 ~ 150
Капацитет (ml): 370 ml
Капацитет (oz): 12.64 oz
Висина: 10.6cm
Width:11.2cm (except handle)




производ вовед


име: Office Mug with Filter and Stainless Steel Lid

Точка бр .: ZRC7622

Тема:
Оваа кригла може да се загрее на гас со отворен пламен и зрачен шпорет. Индукцискиот шпорет не е дозволен.
The lightweight and durable glass can withstand extreme high temperatures and low temperatures. Allow to drink the tea at any temperature as your desire
It is an ideal utensil for Kongfu Tea sharing

Mug & Strainer Material: боросиликатно стакло

Капацитет: 370ml  / 12.6oz

големина:
height 10.6cm  width 11.2cm (except handle)

Пакување: 1pc/ box; 80box/ctn       or per customers' required.

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


 Пакување и плаќање


Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X14X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.5 кг
Package Type:370ml High Grade Tea Office Mug with Infuser Lid Ideal for Celeberation Gift
Времетраење: 10


Контактирајте нѐ