0086-73184420790

EN
сите категории

ТИ СИ ТУКА : Почетна >Чај >Овошен чај

Caffeine Free Dried Seedless Hawthorn Berry Slice Tea

Шифра на предметот: BN9017

Origin:Shandong, China

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

производ вовед

Име на предметот:

Organic Dried Seedless Hawthorn Berry slice Tea Health Beverage Caffeine Free

Код на предметот:

 BN9017

Потекло

Шандонг, Кина

Ефикасност:

Reducing high blood pressure and cholesterol levels, Preventing chronic disease, Improving digestion, Increasing energy levels, Relieving chest pain

Предложена доза

3 ~ 5 грама по пијалак

Пијалаци

1 ~ 2 пати

Брод со пијалак

Чајник, чаша за чај, чаша или шише со вода

Пакување: 

250g / запечатена алуминиумска / крафт кеса; или прилагодено по потреба

MOQ

2 кг за заеднички пакет или MOQ зависи од прилагодениот пакет

производ Функција

Здраво

100% природни билки без зависност

Предност

Искусна формула од стар доктор по традиционална кинеска медицина

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ

Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ, 5кг

Предност

Добро избрани високо квалитетни состојки од автентично потекло

OEM / ODM

Прифатени барања, формула и пакети се прифаќаат; 

Drinking hawthorn berry tea is a great way to boost our heart health and enjoy a unique herbal beverage without the caffeine of coffee or tea. The primary benefits of hawthorn berry tea is Reducing high blood pressure and cholesterol levels, Preventing chronic disease, Improving digestion, Increasing energy levels, Relieving chest pain
Moisture: <=10%


Ние поддржуваме OEM/ ODM пакет, пирамидални кеси за чај, лабави кеси за чај, канистер или разни мали пакувања се достапни. Добредојдовте на вашето барање!