0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Зелен чај

Масовно парче 2018 пролетен нов зелен чај со OEM пакет

Шифра на предметот: BN8007

Потекло: Хунан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: Зелен чај
Тип: чај Билуочун
Возраст: 1 - 2 години
Стил: Лабав чај
Тип на обработка: Печено
Пакување: Торба, Пакување за подароци
Специјалност: Здравствен чај, Чај за слабеење
Сертификат: ISO, QS
Grade: Premium, Premium
Рок на траење: 18 месеци
Тежина (kg): 2
Место на потекло: Хунан, Кина (копно)
Име на бренд: Benuo
Број на модел: BN8007
Name: Bulk Stock 2018 Spring New Green Tea with OEM Package
Пакување: 250 грама по запечатена алуминиумска / крафт вреќа или по потреба
Потекло: Хунан, Кина
Ефикасност: против стареење, слабеење, убавина, освежување
Спецификација: Чај од пролетна висока планина Маоџан
Услуга: OEM / ODM се прифаќаат
Сад за подготовка: чајник, чаша или кригла, шише со вода


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 килограми/килограми годишно

производ вовед

Име на предметот:

2018 Spring New Premium Green Tea

Код на предметот:

BN8007

Потекло

Хунан, Кина

Време на берба (сезона)

пролет

Боја:

Сиво-зелен сушен чај, супа од чај од оливин

Вкус

The fresh tea is rich in polyphenol content, gives out chestnut fragrance with sweet aftertaste, and glowing with rich green tea scent

Изглед

Нежни пупки и лисја, во кадрава, витка и убава форма

Складирање

Спречете сонце, -5 степени целзиусови, воздушно затегнато

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

2kg

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат


производ Функција

1. изглед:  tender buds and leaves, in curly, slender and beautiful shape
2. Боја: grey dried tea, olivine tea soup
3. Вкус:  the fresh tea is rich in polyphenol content, gives out chestnut fragrance with sweet aftertaste, and glowing with rich green tea scent
4. Пиво време:  4 infusions or more

Здраво 100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви
Предност

Традиционалниот метод мириса на зелен чај од јасмин, топчињата зелен чај беа чисто рачно изработени од чај полн со пеко.

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги

 

 


Пакување и испорака

Детали за пакување: 250гр по запечатена алуминиумска / крафт кеса или по клиенти
Пристаниште: Шенжен
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ