0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Црн чај

Bulk Selling CTC Black Tea with Teabags

Шифра на предметот: BN8031

Потекло: Хунан

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: црн чај
Тип: Асам
Стил: Лабав чај
Возраст: 1 - 2 години
Тип на обработка: Ферментиран
Специјалност: здравствен чај, чај за слабеење
Пакување: Торба, шише, кутија, рефус, конзерва (конзервирана), пакување подароци, тегла Мејсон
Сертификација: ISO, QS
Одделение: Премиум
Рок на траење: 2 години
Тежина (кг): 10
Место на потекло: Хунан, Кина (копно)
Име на бренд: БЕНУО
Број на модел: BN8031
Product name:Bulk Selling CTC Black Tea with Teabags
боја: светло-кафеава, златно-кафеава супа од чај
Пакет: 250 грама на запечатена алуминиумска / крафт торба или по потреба
Потекло: Хунан
Сезона на жетва: Пролет до есен
Спецификации: здроби, солза и обработка обработени
Услуга: OEM, ODM услуги се достапни
пијалак: чајник, чаша чаша или кригла, шише со вода


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 килограми / килограми годишно

производ вовед

Име на предметот:

Black  Tea CTC for Milky  Tea

Код на предметот:

BN8031

Потекло

Хунан, Кина

Време на берба (сезона)

Пролет до есен

Боја:

Светло-кафеава, златно-кафеава супа од чај

Складирање

Суво место, спречете од сонце, стационарна температура, воздушно затегнато

Брод со пијалак

Се предлага чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода, кесички чај. Таа е идеална состојка за млечен чај

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат


производ Функција

Здраво 100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви
Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги

C . T. C black tea :  It's abbreviation of crush , tear and curl.  It's the CTC black tea processing main steps.  This tea can be used as raw material for milky tea, beverage, health care products and extractives,or ingredients for substitutional tea, bag tea, blend tea and pharmaceutical substances.

Уреден и уреден изглед, уникатен и чист мирис, светкава влага од кафеав чај.

Без нечистотии, убава форма, економска цена, тоа може значително да ги намали трошоците.

 


Пакување и испорака

Packaging Details:250g per sealed aluminium / kraft bag or per customers' required
Port:Shenzhen
Време на олово: 7 дена


Контактирајте не