0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Цветаат чај

Најпродавани чаеви со цветање на рачно изработени органски уметности

Шифра на предметот: BN9046 

Потекло: Фуџијан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

производ вовед

Име на предметот: 

Најпродавани чаеви со цветање на рачно изработени органски уметности

Код на предметот: 

BN9046  ( jin shang tian hua 1, "Better And Better")

предност: 

 

Богати витамини и минерали, добри за очите, зајакнување на имунитетот, намалување на крвниот притисок и срцеви заболувања, намалување на високиот крвен притисок, губење на тежината, согорување на маснотии, против стареење, одржување на вашата кожа мазна и витка на телото

 

 

Состојки: 

 Green tea, Chrysanthemum, jasmine,Gomphrena globosa flower

Предложена доза:  

1 парче по пијалак

Начин на чување: 

воздушно-суво, суво, ладно место

Брод со пијалак 

Чајник, чаша за чај, чаша 

Пакување:  

секое парче со вакуумско пакување, 250g / запечатена алуминиумска / крафт кеса;

 или прилагодено по потреба

MOQ: 

5 кг за заеднички пакет или MOQ зависи од прилагодениот пакет

Услуга: 

OEM / ODM се прифаќаат

Пример: 

Бесплатни примероци ; 2-5 работни дена со потврди, сметка на купувачи за експресни трошоци

Испорака: 

D2D Express (Вклучи или не вклучувај давачки) DHL/UPS/EMS/TNT/FeDex и повеќе, воздух, море; 

Рок на плаќање: 

30% депозит, биланс пред испорака или против копија од B /L /квалитетна инспекција

производ Функција

Здраво 

100% природно без никакви зависност

Предност 

Гарантирано автентично потекло; Строг QC контролиран секогаш;

Во согласност со стандардот САД, Европа.

MOQ 

Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ, 5кг

OEM / ODM

Прифатени барања, формула и пакети се прифаќаат;

 

Чајот што цвета е нешто што може да ги израдува и очите и пупките за вкус, како и да ги обезбеди сите здравствени придобивки поврзани со зелениот чај. Овие топчиња за чај се направени рачно. Индивидуалните лисја од чај и различни цветови се зашиени заедно формирајќи топка и дизајнирани да „настапат“ кога се потопени во топла вода. Секоја топка за чај ќе се расплетува во украсен цветен аранжман. Сите лисја од чај се најубавиот зелен чај и 100% природен.

 

Процесот на „расцутување“ изгледа многу убаво, затоа чајот од чај често се користи за празнични прилики. 

Контактирајте нѐ