0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Best Selling Japanese Tea Ceremony Matcha Giftbox Tea Set

Шифра на предмет: ZRC7804

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака

Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Material:Pottery, natural bamboo, pottery
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Карактеристика: Еколошки, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7804
Product Name:Best Selling Janpanese Tea Ceremony Matcha Giftbox
pottery bowl:Diameter 11cm, height 7cm
Bamboo whisk:100 pondate, height 10.5cm
Bamboo scoop:Length 18cm, width 0.9cm
pottery whisk holder: Height 8cm, diameter 6.5cm
Предност: Фабричко директно снабдување
Usage:Tea ceremony, giftset
Skills:Purely handcrafted


Опис на производот

 

име:

Best Selling Janpanese Tea Ceremony Matcha Giftbox

Точка НЕ:

ZRC7804

Тема:

1:This teaset is the ideal utensil to prepare the matcha in the traditional way at home, or as used in Japanese tea ceremonies or gift sets.

 

 

Factory direct supplying, we have plenty of stock for all types of matcha.tea sets. Welcome your inquiry, we'll discuss furtherly and show you samples!
Забелешка: Сите предмети можат слободно да се соберат, добредојдовте нарачки за OEM, ODM.

спецификација:

pottery bowl:  diameter 10.5cm    height 7 cm 

bamboo whisk:  100 pondate height 10.5cm x 6cm 

bamboo scoop: length 18cm , width  0.9cm 1 Chashaku of Matcha = 1.0~1.5g

whisk holder: дијаметар 6.5 см висина 8 см

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

 

How to make a cup of delicious matcha?:

   

1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода 

2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот. За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.

3. Истурете во околу 80мл топла вода (72 °C / 162°F)

4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под мача и топла вода, додека не се појават грутки и не се развие фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

Пакување и плаќање


 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 22X16X8 cm
Единечна бруто тежина: 0.56 кг
Package Type:Best Selling Janpanese Tea Ceremony Matcha Giftbox 1set per box with foam holder , 25sets/ ctn
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100 101 - 400> 400
                     Est. Time(days)     7              15                To be negotiated

Контактирајте нѐ