0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Најпродавана рачно изработена бамбус Chasen Matcha зелен чај размахване

Шифра на предмет: ZRC7803

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака

Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: бамбус, природен бамбус
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7803
Име на производ: Најпродавана рачна изработка на бамбус Chasen Matcha зелен чај
48 чевли: Висина 8cm дијаметар на рачката 1.7cm
80 чевли: Висина 11.7cm дијаметар на рачката 2.5cm
100 чевли: Висина 11.5cm дијаметар на рачката 2.5cm
Употреба: Церемонија за чај


Опис на производот

име:

Најпродавана рачно изработена бамбус Chasen Matcha зелен чај размахване

Точка НЕ:

ZRC7805-6

Тема:

1. Овој шасен се користи за размахване на прашокот Мача во фина пена и да го извлече внатрешниот вкус на чај. Рачно е изработено во фини влакна од едно парче природен бел бамбус. Бамбусот е обично дебел 2-2.5см и долг 9-12см, и се прави во размахване со различна количина на штипки.
2. Фабричко директно снабдување, имаме многу залихи за сите видови на бамбус размахване, златен бамбус или слаби темни бамбуси, 48 коси 120 ~. Исто така, достапни се бесплатни прилагодени врежани марки за брендирање (лого) за одредена количина (Време на доведување + 2 ~ 4 дена само). Добредојдовте на вашето барање, ќе разговараме понатаму и ќе ви покажеме примероци!

спецификација:

48 чевли: висина 8см дијаметар на рачката 1.7см
80 чевли: висина 11.7см дијаметар на рачката 2.5см
100 чевли: висина 11.5см дијаметар на рачката 2.5см
Пакување: 25 парчиња/ кутија, 10 кутии (250 парчиња) по картон

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

 

Процесот на церемонијата на Matcha:

   

1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода 

2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот. За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.

3. Истурете во околу 80мл топла вода (72 °C / 162°F)

4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под мача и топла вода, додека не се појават грутки и не се развие фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

Пакување и плаќање

 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 13X10X8 cm
Единечна бруто тежина: 0.21 кг
Тип на пакет: Најпродаван рачно изработен бамбус Chasen Matcha зелен чај размахване 25 парчиња/ кутија, 10 кутии (250 парчиња) по картон
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100 101 - 400> 400
                     Est. Време (денови) 7 15 За преговарање

Контактирајте нѐ