0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Чај од билки

Најпродавани природни билки Сафлоура Carthamus Tinctorius L

Шифра на предметот: BN9034

Потекло: Ксинџијанг, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

производ вовед

Име на предметот:

Најпродавани природни билки Сафлоура Carthamus Tinctorius L

Код на предметот:

BN9034

Потекло:

Ксинџијанг, Кина

Ефикасност:

богати со олефинска киселина и многу малку заситени масни киселини, исто така богати со витамин Е.

Предложена доза: 

3 ~ 5 грама по пијалак

Начин на чување:

воздушно-суво, суво, ладно место

Брод со пијалак

Чајник, чаша за чај, чаша или шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена крафт / алуминиумска кеса; или прилагодено по потреба

MOQ:

5 кг за заеднички пакет или MOQ зависи од прилагодениот пакет

Услуга:

OEM / ODM се прифаќаат

Пример:

Бесплатни примероци ; 2-5 работни дена со потврди, сметка на купувачи за експресни трошоци

Испорака:

D2D Express (Вклучи или не вклучувај давачки) DHL/UPS/EMS/TNT/FeDex и повеќе, воздух, море; 

Рок на плаќање:

30% депозит, биланс пред испорака или против копија од B /L /квалитетна инспекција

производ Функција

Здраво

100% природни билки без зависност

Предност

Гарантирано автентично потекло; Строг QC контролиран секогаш;

Во согласност со стандардот САД, Европа.

MOQ

Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ, 5кг

OEM / ODM

Прифатени барања, формула и пакети се прифаќаат;

 Сафлор (исто така именуван Американски шафран, зафран, копиле шафран, лажен шафран, шафран на боја, Гами ХонгхваинНа ) Шафран што е богато со олефинска киселина и е многу ниско со заситени масни киселини. Тие се исто така богати со витамин Е. Цветовите на шафранот може да се користат за правење чај и може да се земат за одржување на добро здравје. 
Нашиот шафран е директно од фармите во Синкијанг. Имајте веднаш кога ќе стане црвено од жолта, осигурајте го неговиот висок квалитет.

Контактирајте нѐ