0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Улонг чај

Најдобар здрав чај чај со чај со биоразградлива пирамида

Шифра на предметот: BN8087

Потекло: Фуџијан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

производ вовед

 

Име на предметот:

Чај со есенски римски вкус на врвно одделение Фуџијан Ти Кван Јин Улонг

Код на предметот:

BN8078

Потекло

Анкси Фуџијан, Кина

Време на берба (сезона)

Есен

Боја:

сјаен изглед, со гранулирана зелена боја, црвени дамки и бел мраз

Изглед

Високо квалитетни обилни нежни лисја, јасно видливи една пупка со две или три полузрели лисја, цврсто плетени топчиња во форма изгледаат како глава на вилинка.  

Складирање

Спречете сонце, најдобро е да биде -0 степени целзиусови и да се затегне воздухот

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / чаша, Гаиван

Пакување: 

250g на пакет вакцини од храна. вреќи во картони за извоз 

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат

производ Функција

Здраво

100% природни добро избрани полузрели чаеви лисја обработени на традиционален начин, без адитиви

Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ

Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг

Предност

Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени

OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги

Чај од тигуанин  (исто така именувани: Ironелезна божица на милосрдието, Ти Куан Јин, Тит Квун Јум, Ти Кван Јин, елезна Буда, Ironелезна божица Улонг и Чај од железото Бодисатва, Минг Нан Олонг). 

 

Нашиот чај од вратоврска Гуан Јин беше од Анкси во провинцијата Фуџијан, чајот од Тигеанин е еден од 10-те познати кинески чаеви. Толку е популарен во некои земји што е синоним за чај улонг. Има уникатен вкус наречен Guanyin Rhyme (Јин Јун), што може да се опише како извонреден мирис на орхидеи и сладок вкус на нектар.

 

Нашата фабрика нанесува само една пупка со 2 или 3 лисја, кога пупките на врвот на грмушката достигнуваат една третина до половина од големината на зрелиот лист. 

 

 Бербата може да се одвива 4 пати годишно:

    Пролетен чај (Чун Ча или adeејд) од средината на април до средината на мај

    Среден летен чај (Ксиа Ча) од средината на јуни до средината на јули

    Чај доцна лето (Шу Ча) во август

    Есенски чај (Qiu Cha) од средината на септември до средината на октомври

Можеби би сакале да прашате Која сезона дава најдобар чај?

Пролетниот чај е највкусен, но есенскиот е помирисен.

Летниот чај е најнизок квалитет и ефтина цена, Бенуо никогаш не го продава крајот на летото како есенски чај како другите продавачи.

Пролетниот чај е најзастапен и сочинува 45% до 50% од годишното производство. Есенскиот чај е најредок и сочинува 10% до 15% од годишното производство. Тоа влијае на есенскиот чај тајгуанин чини повеќе од пролетниот чај.

* Апликација: Овој чај е идеален за прва класа чајџилница, ресторан и сериозни oolубители на чај од чај, секој ден.

Контактирајте нѐ