0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Бели чај

Најдобар кинески фудиран бел чај компресиран чај со игла со сребрена бајхао 300g на парче

Шифра на предметот: BN8093

Потекло: Фуџијан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

 

производ вовед

Точка име

Најдобар кинески бел чај Бренд Baihao Сребрена игла чај торта 300g

точка законик

BN8093

Потекло

Фуџијан, Кина

Време на берба (сезона)

Рана пролет, околу ден за чистење гробници

Боја

бело-сив чај, со богат okeирка

Изглед

чај пупка во форма на сребрено-игла

Складирање

Спречете сонце, -5 степени целзиусови, воздушно затегнато

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / чаша, Гаиван

пакет

300g по торта добро завиткана или по потреба од клиенти.

MOQ

Фабричко директно снабдување, на располагање се 5 парчиња MOQ

Сервис

 Пакетите OEM / ODM се прифаќаат

Примерок

 Бесплатни примероци , експресен надоместок на сметка на клиентите

плаќање

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

испорака

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

производ Функција

Здраво

100% природно добро избран свеж зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви

Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ

Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 5 кг

Предност

Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени

OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги

Зошто белиот чај со потреба од сребро е полн со silverирка од сребро?

Сребрените микровили се негување, тоа е од супер нежните чаеви лисја или чајните лисја назад, колку е побогат okeиркаат чајот од повисок степен Чајот за сребрена потреба бил избран рачно околу денот на чистење на гробниците, пупката за чај е супер нежна, покриена со бел okeирка, а белиот чај е еден од најсувите чаеви што го покажува најголемиот peирка. 

Чајот со сребрена игла на БЕНУО беше од малите градини Фудинг, провинција Фуџијан, обработен на најтрактичен начин, природен сув, не валани.


Водач за подготовка на пиво:  Може да биде 10 или повеќе инфузии од гајван, чаша. Сварете го чајот со зовриена вода од 90 центи-степени и почекајте најмалку 1 минута, бидејќи белиот чај со сребрена игла не се стркала, алкохолот за чај се ослободува побавно од другите чаеви; Концентрацијата на супа од чај е пропорционална на количината на чај, сугерирајте да го варите чајот според личен вкус.

 За да се одржи свежината и светлата боја, се предлага да биде специјално херметички зачуван во ладење на -5 ℃ степен.


* Апликација: Овој чај се снабдува за високо квалитетни ресторани и чајџилници, идеален за секојдневно пиење. Тоа може да се собере.

Контактирајте нѐ