0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Beautiful Pumpkin Tea Pot Kettle Small Glas Teapots With Strainer

Шифра на предмет: ZRC7094

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло, стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7094
Product Name:Beautiful Pumpkin Tea Pot Kettle Small Glas Teapots With Strainer
Дијаметар на устата: 7.5 см
Дијаметар на дното: 8 см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 800 ml
Висина: 11.5 см
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет


 Опис на производот

име:

Beautiful Pumpkin Tea Pot Kettle Small Glas Teapots With Strainer

Точка НЕ:

ZRC7094

Тема:

1.The removable strainer allows to steep any type of loose tea leaves and brew the tea to any desired strength. Lid can be used without the strainer.

2. Spout is designed for effortless pouring and precise control, every last drop can be poured into the mug without dripping.

3. Чајникот е широко користен во хотелот, чајџилницата, ресторанот и други места, суштински придружник во секојдневниот живот.

4. Прекрасното вриење и расцутот на уметничкиот чај може да се прикаже преку про theирниот стаклен чајник

5. Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет

 

спецификација:

Тенџере и инфузер и материјал за капак: боросиликатно стакло
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Опции за капацитет: 800ml / 27.3 мл

Size: mouth diameter 7.5 cm, height 11.5 cm

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: Поддржани се 1pc / box, 48pcs / ctn, OEM пакети.

 функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, Европски стандард.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат

 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Package Type:Pumpkin Shaped Glass Loose Leaf Tea Pot with Green Leaf Kettle Lid 1pc/box, 48pcs/ctn.
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100> 100
                      Est. Време (денови) 10 За да се преговара

Контактирајте нѐ