0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Beautiful Glass Infusion Teapot Thermos Tea pot With Filter

Шифра на предмет: ZRC7080

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло, стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7080
Product Name: Beautiful Glass Infusion Teapot Thermos Tea pot With Filter
Дијаметар на устата: 7 см
Крајниот дијаметар: 5.5см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 150 ml
Висина: 13 см
Вештини: разнесени со рака


Опис на производот

име:

Beautiful Glass Infusion Teapot Thermos Tea pot With Filter

Точка НЕ:

ZRC7080

Тема:

1. Безбедно издржете на брзата промена на температурата на шпоретот, микробрановата печка

2. It can be heated in the open flame, microwave and stovetop safe,  dishwasher safe

спецификација:

Материјал за тенџере и цедилка: боросиликатно стакло или нерѓосувачки челик
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Capacity options:  600ml/ 20.5 oz

Size:mouth diameter 6.5cm, height 13cm, max. width 21.5cm

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: 1pc/box , 48pcs/ctn.   Or per clients' required


функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здрави Не како пластични или обични стаклени чаеви, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, Во согласност со САД, Европски стандард.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат

 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Package Type:Unique Bamboo Branches Shaped Lid Glass Teapot for Blooming Tea,1pc/box , 48pcs/ctn. Or per clients' required
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100> 100
                       Est. Време (денови) 10 За преговарање

Контактирајте нѐ