0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Beautiful Crack Ceramic Tea Coffee Cup Set Pottery Cappuccino Saucer Set Quick Details Drinkware Type: Coffee & Tea Sets, Coffee & Tea Sets Material: Glass Certification: CE / E

Шифра на предмет: ZRC7192

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7192
Product Name:Beautiful Crack Ceramic Tea Coffee Cup Set Pottery Saucer Set
material:Pottery
Capacity(ml): various style
usage:Iced water, tea, juice, milk, etc.


Опис на производот

име:

Beautiful Crack Ceramic Tea Coffee Cup Set Pottery Cappuccino Saucer Set

Точка НЕ:

ZRC7192

Тема:

1.За еднократна употреба, еколошки, порибено

2:Usd for Home;Office;Coffee Bar;Restaurant

спецификација:

Материјал: керамика 
MOQ: 10 комплети
Size: Size: 6*3.2cm/ 7.5*cm/10*6cm
Color: Refer to pictures

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: Поддржани се 1pc/box, 120pcs/ctn, OEM пакети.


функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?


Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здрави Не како пластични или обични стаклени чаеви, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, Во согласност со САД, Европски стандард.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат

 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.9 кг
Package Type:Beautiful Crack Ceramic Tea Coffee Cup Set Pottery Cappuccino Saucer Set1xpcper box; 120box/ctn
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100> 100
                       Est. Време (денови) 10 За да се преговара

Контактирајте нѐ