0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Прекрасен уметнички стаклен грејач за чајник со подигање опашка

Шифра на предмет: ZRC7096

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло, стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7096
Име на производ: Прекрасен уметнички стаклен загревач за чајник со подигнување на опашката
Дијаметар на устата: 5.5 см
Крајниот дијаметар: 6см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 300ml; 600мл
Висина: 12 см
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет


Опис на производот

име:

Прекрасен уметнички стаклен грејач за чајник со подигање опашка

Точка НЕ:

ZRC7096

Тема:

1. Отстранливата цедалка ви овозможува да ги испуштите сите видови на лабави лисја од чај и да го подготвите чајот до саканата сила. Капакот може да се користи без цедалка.

2. Истурот е дизајниран за истурање без напор и прецизна контрола, секоја последна капка може да се истури во криглата без да капе.

3. Чајникот е широко користен во хотелот, чајџилницата, ресторанот и други места, суштински придружник во секојдневниот живот.

4. Прекрасното вриење и расцутот на уметничкиот чај може да се прикаже преку про theирниот стаклен чајник

5. Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет

 

спецификација:

Тенџере и инфузер и материјал за капак: боросиликатно стакло
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Опции за капацитет: 300ml/10.3oz; 600 ml/20.5 oz

Големина: 300ml / 10.3oz: горниот дијаметар 5.5cm, висината 12cm, долниот дијаметар 6cm

Големина: 600ml / 20.5oz: горниот дијаметар 6.5cm, висината 13cm, долниот дијаметар 6cm 

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: Поддржани се 1pc / box, 40pcs / ctn, OEM пакети.

функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, Европски стандард.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат 

 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Тип на пакување: Популарно уметничко шарено стаклено тенџере за чај со подигање на опашката.1 парче/ кутија, 40 парчиња/ ctn; или по потреба од клиенти.
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100> 100
                       Est. Време (денови) 10 За да се преговара

Контактирајте нѐ