0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Црн чај

Authentic Premium Lapsang Souchong Wuyi Rock Black Tea

Шифра на предметот: BN8035

Потекло: Фуџијан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: црн чај
Тип: црн чај Кемун
Стил: Лабав чај
Возраст: 1 - 2 години
Тип на обработка: Ферментиран
Специјалност: здравствен чај, чај за слабеење
Пакување: Торба, шише, кутија, рефус, конзерва (конзервирана), пакување подароци, тегла Мејсон
Сертификација: ISO, QS
Одделение: Премиум
Рок на траење: 2 години
Тежина (кг): 2
Место на потекло: Фуџијан, Кина (копно)
Име на бренд: БЕНУО
Број на модел: BN8035
Product name:Authentic Premium Lapsang Souchong Wuyi Rock Black Tea
боја: Светло темно кафеава со светло златен пик, златно-кафеава супа од чај
Пакет: 250 грама на запечатена алуминиумска / крафт торба или по потреба
Потекло: Фуџијан
Сезона на жетва: пролет
Спецификации: Компактен тенок тендер чај, класичен кинески црн чај
Услуга: OEM, ODM услуги се достапни
пијалак: чајник, чаша чаша или кригла, шише со вода


производ вовед

Име на предметот:

Премиум Wuyi рок чај Lapsang souchong Црн чај

Код на предметот:

BN8035

Потекло

Фуџијан, Кина

Време на берба (сезона)

пролет

Боја:

Светло темно кафеава со светло златен пик, златно-кафеава супа од чај

Изглед

нежни пупки со еден или два лисја, во виткана, тесна и нежна форма, без парчиња

Складирање

Суво место, спречете од сонце, стационарна температура, воздушно затегнато

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат


производ Функција

Здраво 100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви
Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги


Ова е познат кинески црн чај од автентичната област чај Вуи во провинцијата Фуџијан. Фабрика директно снабдува, гарантира 100% автентични производи со висок квалитет и конкурентни цени.
 
изглед:  Нанесете само нежни пупки со еден или два лисја, во виткана, тесна и нежна форма, без парчиња

Прекрасно привлечната супа од чај содржи изобилство подмножества, кои даваат автентичен силен мирис на црн чај.
Силно се препорачува да се подготви црн чај со покриена чаша.

Пиво време: 8 инфузии или повеќе со стаклен чајник. Концентрацијата на супа од чај е пропорционална на количината на чај, варете го чајот според личен вкус.

За да се задржи свежината и светлата боја, се предлага да се чува специјално на суво место, да се спречи сонце, стационарна температура, тесно амбалажа.

Апликација: Овој чај најмногу се снабдува за ресторани и чајџилници, итн.

 

 


Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 31X20X21 cm
Единечна бруто тежина: 2.8 кг
Тип на пакет: 250g на алуминиумска / крафт-вреќа затегната во храна. вреќи во картони за извоз
Пример за слика: пакет-слика
Време на олово: 5


Контактирајте нѐ