0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Apple Classic 3.3 High Borosilicate Glass Tea Maker with Stainless Steel Tea Infuser

Item Code:ZRC7074C

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалаци: Сетови за кафе и чај
Материјал: Стакло
Сертификат: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на марка: ZENRC
Model Number: ZRC7074C
Product Name: Classic Glass Tea Maker with Stainless Steel Strainer
Дијаметар на устата: 7 см
Висина: 11cm
Крајниот дијаметар: 10см
Материјал за цедалка: нерѓосувачки челик
Капацитет (мл): 41oz
Капацитет (ml): 1200 ml
Вештини: разнесени со рака
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно


 производ вовед


име: Stainless Steel Strainer Teapot

Точка бр .: ZRC7074C

Тема:
Топ продавач со класичен дизајн
Излезот е дизајниран за истурање без напор и прецизна контрола, секоја последна капка може да се истури во криглата без да капе.
Чајникот е широко користен во хотелот, чајџилницата, ресторанот и други места, суштински придружник во секојдневниот живот.
Прекрасното вриење и процветањето на уметничкиот чај може да се прикаже преку про theирниот стаклен чајник
Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет

Материјал за тенџере:
боросиликатно стакло

Материјал за цедалка: classic version, 304 stainless steel

Големина и капацитет:

1200ml / 41 oz : mouth diameter 8cm     height 11cm     bottom diameter 10cm

800ml / 27 oz :  mouth diameter 8cm      height 9 cm       bottom diameter 10cm

Пакување: 1 pc/box,  48pcs/ctn.    OEM packages are supported.

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција


Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 

 


Пакување и испорака

Packaging Details: Apple Classic 3.3 High Borosilicate Glass Tea Maker with Stainless Steel Tea Infuser 1pc/box, 48pcs/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 10 дена


Контактирајте нѐ