0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Antique 100ml Chinese Ceramic Airtight Glazed Gourd Tea Caddy

Шифра на предмет: ZRC7830

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака

Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Material:Ceramic, Ceramic, bone china
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Feature:Eco-Friendly, Stocked, Eco-Friendly, Stocked, pb-free
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7830
Product Name: Antique 100ml Chinese Ceramic Airtight Glazed Gourd Tea Caddy
Керамички тип: Коска Кина
Color:Green, Pink, Yellow
Skills:Semi-handmade, with crystalline glaze


Опис на производот

име:

Antique 100ml Chinese Ceramic Airtight Glazed Gourd Tea Caddy

Точка НЕ:

ZRC7830

Тема:

1. The caddy circles are iridescent like mother-of-pearl. The lid is snug fitting, perfect for keeping matcha powder, loose leaf tea, pills, capsules between uses, won't rust.

 

2. Доволно прилично за церемонија за чај или да се користи како украс.

3. Еколошки, без пб

спецификација:

skills:semi-handmade, with crystalline glaze

Color: green, pink, yellow

Capacity& Size: 80ml, suitable for approx. 45-50g powder, 20g loose leaf tea, 45pcs capsules.

Package: safety package 120pcs/ctn

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

 

процес на церемонија на мача:

   

1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода 

2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот. За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.

3. Истурете во околу 80мл топла вода (72 °C / 162°F)

4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под мача и топла вода, додека не се појават грутки и не се развие фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

Пакување и плаќање


 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 15X12X15 cm
Единечна бруто тежина: 0.54 кг
Package Type:Antique 100ml Chinese Ceramic Airtight Glazed Gourd Tea Caddy.1pc/box, or per customers' required.
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100 101 - 400> 400
                    Est. Time(days)     7               15                To be negotiated

Контактирајте нѐ