0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Амазон Топла продажба на бокал за вода Постави топла и разладена стаклена карафа стомна

Код на ставка: ZRC7141-2

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло, стакло
Сертификат: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еколошки, порибено, еколошки, порибено
Место на потекло: Кина
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7141-2
Име на производ: Бокал за топла вода за продажба на Амазон Комплет топла и разладена чаша карафа стомна
Горен дијаметар: 8 см
Крајниот дијаметар: 12см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 1600 ml
Висина: 17.5cm
употреба: Ледена вода, чај, сок, млеко, итн.


 Опис на производот

име:

Амазон Топла продажба на бокал за вода Постави топла и разладена стаклена карафа стомна

Точка НЕ:

ZRC7141-2

Тема:

1.100% безбедно и здраво шише, еколошко, без пб 

2. Садот лесно се чисти со широка уста

3. Единствен дизајн на капакот: може целосно да се вметне во чајникот, а врежаната решетка од нерѓосувачки челик со резба 304# ги запира чаевите при истурање вода

4. Корисничката рачка носи операција на конформација 

5. Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет 

 

спецификација:

Сад и инфузер и капак Материјал: пружина од нерѓосувачки челик; надграден капак од бамбус, заштитен со нерѓосувачки челик од пукање
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Опции за капацитет: 1600ml / 54.7oz; 1000ml / 34.2oz

Големина: 1600ml / 54.7oz: горниот дијаметар 8cm, долниот дијаметар 12cm висина 17.5cm

          1000ml / 34.2oz: горниот дијаметар 8cm, долниот дијаметар 12 cm, висината 11.5cm

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: Поддржани се 1pc / box, 24pcs / ctn, OEM пакети.

 функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, стандард за Европа.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат


 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Тип на пакет: 1 парче/кутија; 24box/ctn; 36box/ctn. Безбедносна кутија означена со извонредно „ФРАГИЛЕ“
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100> 100
                         Est. Време (денови) 10 За да се преговара

Контактирајте нѐ