0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

5+ years Old Purple Bamboo Handmade Matcha Chasen 100 Pondate

Шифра на предмет: ZRC7806

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: природен бамбус, природен бамбус
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски
Место на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7806
Product Name:5+ years Old Purple Bamboo Handmade Matcha Chasen 100 Pondate
48 чевли: висина 8см, дијаметар на рачката 1.7см
80 чевли: висина 11.7см, дијаметар на рачката 2.5см
100 чевли: висина 11.5см, дијаметар на рачката 2.5см
Вештини: чисто рачно изработени
Употреба: мешање со мача
Тип: Други садови


производ вовед

име: Skinny Bamboo Matcha Whisk
 
Точка бр .: ZRC786

Тема:
1. Овој шасен се користи за размахване на прашокот Мача во фина пена и за да го извлече внатрешниот вкус на чај. Рачно е изработено во фини влакна од едно парче природен бел бамбус со рака. Бамбусот е обично дебел 2-2.5см и долг 9-12см, и се прави во размахване со различна количина на штипки.
2.  Фабричко директно снабдување, имаме многу залихи за сите видови на бамбус размахване, златен бамбус или слаби темни бамбуси, 48 чевли 120 ~. Исто така, достапни се бесплатни прилагодени врежани марки за брендирање (лого) за одредена количина (Време на доведување + 2 ~ 4 дена само). Добредојдовте на вашето барање, ќе разговараме понатаму и ќе ви покажеме примероци!
 
спецификација
100 набудувачки: висина 11.5cm дијаметар на рачката 2.5cm
 
Употреба:
1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода
2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот.
     За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.
3. Истурете околу 80 мл топла вода (72 ° C / 162 ° F)
4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под матча и топла вода, додека нема грутки и не се формира фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

Пакување и плаќање


 


Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 14X10X10 cm
Единечна бруто тежина: 0.2 кг
Package Type:5+ years Old Purple Bamboo Handmade Matcha Chasen 100 Pondate
                       1 парче по контејнер за про clearирна цевка, 25 парчиња по кутија, 250 парчиња по картон
Пример за слика: пакет-слика
Lead Time :Product Introduction7


Контактирајте нѐ