0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

2018 New Modern Teaware Short Round Mouth Glass Teapot Logo Printing

Шифра на предмет: ZRC7098

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7098
Product Name:2018 New Modern Teaware Short Round Mouth Glass Teapot Logo Printing
Дијаметар на устата: 6.8 см
Висина: 11.5cm
Дијаметар на дното: 12 см
Материјал за цедилка: боросиликатно стакло
Капацитет (oz): 25.62 oz
Капацитет (ml): 750 ml
Безбедно: Безбедно за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно
производ вовед


име:
Short-round Mouth Glass Teapot

Точка бр .: ZRC7098

Тема:
Top seller with exquisite handle and creactive spout
Clear glass strainer with finely gaps to filter tea perfectly
Wear-resisting & Easy to clean
Ideal choice caters to simple lifestyle

Материјал за тенџере и цедалка: боросиликатно стакло

Материјал на капакот: издржлив природен бамбус

Отпорен на температура: - 20 ~ 150

големина: горниот дијаметар 6.8 см, висина 11.5 см, долниот дијаметар 12 см

Капацитет: 750ml / 25.6oz

Пакување: 1pc/кутија, 48pcs/ctn. Или по желба на клиентите

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака: 
Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 

 


Пакување и испорака

Packaging Details: 2018 New Modern Teaware Short Round Mouth Glass Teapot Logo Printing 1pc/box , 48pcs/ctn. Or per clients' required
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу


Контактирајте нѐ