0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

2018 New Borosilicate Glass Regimen Teapot for Steaming Tea Stovetop Safe

Код на ставка: ZRC7100A

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7100A
Product Name:2018 New Borosilicate Glass Regimen Teapot for Steaming Tea
Висина: 16cm
Дијаметар на дното: 11.5 см
Материјал за цедилка: боросиликатно стакло
Капацитет (oz): 41 oz
Капацитет (ml): 1200 ml
Безбедно: Безбедно за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150


Набавка Способност


Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно
производ вовед


име: Glass Strainer Regimen Steaming Tea Kettle

Точка бр .: ZRC7100A

Тема:
Large capacity sharing, two types of strainers available
Водата може да се додаде во котелот преку рачката на капакот во форма на инка, без да го подигнете капакот нагоре
It can be heated in the open flame, microwave and stovetop safe,  dishwasher safe

Материјал за тенџере и инфузер и капак: боросиликатно стакло

Отпорен на температура: - 20 ~ 150

големина: height 16cm, bottom diameter 11.5cm

Капацитет: 1200ml /   41oz

Пакување: 1pc/кутија, 24pcs/ctn. Или по желба на клиентите

Пример:  Factory direct stable supply,  OEM / ODM service are supported, welcome your inquiry!

Начин на плаќање: 
30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Детали за пакување: 1pc/кутија, 24pcs/ctn. Или по желба на клиентите
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Времетраење: 7 дена


Контактирајте нѐ