0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

800 1200 ml боросиликатно стаклен чајник со ажурирана цедалка од не'рѓосувачки челик

Код на ставка:ZRC7074UP

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалаци: Сетови за кафе и чај
Материјал: Стакло
Сертификат: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7074UP
Име на производ: Чајник од боросиликатно стакло со ажурирана цедалка од не'рѓосувачки челик
Дијаметар на устата: 7 см
Висина: 11cm
Крајниот дијаметар: 10см
Материјал за цедалка: нерѓосувачки челик
Капацитет (мл): 41oz
Капацитет (ml): 1200 ml
Вештини: разнесени со рака
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

 

производ вовед


име:
Чајник за цедалка од нерѓосувачки челик

Точка бр .: ZRC7074UP

Тема:
Пријателски за корисникот, лесен за чистење. Надградениот дизајн овозможува капакот многу добро да одговара на чајникот откако ќе се извади цедалката
Излезот е дизајниран за истурање без напор и прецизна контрола, секоја последна капка може да се истури во криглата без да капе.
Чајникот е широко користен во хотелот, чајџилницата, ресторанот и други места, суштински придружник во секојдневниот живот.
Прекрасното вриење и расцутот на уметничкиот чај може да се прикажат преку ултра чист стаклен чајник
Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет

Материјал за тенџере: боросиликатно стакло

Материјал за цедалка: надграден верзија, 304 нерѓосувачки челик

Големина и капацитет:
1200ml: горен дијаметар 8cm висина 11cm долен дијаметар 10cm
800ml: горен дијаметар 8cm висина 9cm долен дијаметар 10cm

Пакување: 1pc/кутија, 48pcs/ctn. Пакетите OEM се поддржани

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака: 
Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


 производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 

 


Пакување и испорака

Детали за пакување: 41oz 1200ml боросиликатно стаклен чајник со ажурирана цедалка од не'рѓосувачки челик
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ